Članstvo v društvu

Prednosti in ugodnosti za člane

Članstvo v Planinskem društvu prinaša številne prednosti in ugodnosti, kot so:

• 50 % popust za prenočevanje v kočah PD, ki so člani PZS, razen v sobah z 1 do 4 ležišči v planinskih kočah I. kategorije (30 %), ter različni popusti za koče v tujini,
  • različne vrste zavarovanja doma in v tujini,
  • popusti pri nakupu publikacij, opreme in še mnogo več …

Več informacij o vrstah članstva, zavarovanjih in ugodnostih, ki jih članstvo prinaša, si lahko preberete na spletni strani Planinske zveze Slovenije www.pzs.si v rubriki »Članstvo«.

Članarina

Obstoječe člane ob začetku leta obiščejo naši poverjeniki za pobiranje članarine. Vsi novi, ki želite postati član PD Komenda, lahko članarino poravnate na sedežu društva v času uradnih ur.

Članstvo traja od dneva včlanitve do 31. januarja naslednje leto. Za neprekinjeno zavarovanje morajo člani poravnati članarino do 31. januarja naslednjega leta.

Vrste članstva Višina članarine
A+ član z največjim obsegom ugodnosti 65,00 €
A+/z družinskim popustom 60,00 €
A član z večjim obsegom ugodnosti 55,00 €
A/z družinskim popustom 50,00 €
B polnoletna oseba, z osnovnim obsegom ugodnosti 25,00 €
B/z družinskim popustom 20,00 €
B1 oseba starejša od 65 let, z osnovnim obsegom ugodnosti 18,50 €
B tujina je vrsta članarine samo za člane zamejskih planinskih društev* 11,00 €
S+Š srednješolec ali oseba s statusom študenta, do vključno 26. leta starosti, z osnovnim obsegom ugodnosti 16,00 €
S+Š/z družinskim popustom 12,80 €
P+O predšolski ali osnovnošolski otrok, z osnovnim obsegom ugodnosti 7,00 €
P+O/z družinskim popustom 5,60 €
OPP oseba s posebnimi potrebami (oseba, ki ji je delno ali v celoti odvzeta poslovna sposobnost), z omejenim obsegom ugodnosti 7,00 €
OPP/z družinskim popustom 5,60 €

*B tujina je vrsta članarine samo za člane zamejskih planinskih društev, ugodnosti so enake kot pri članarini B. Tujcem se proda običajna članarina odvisno od ugodnosti, ki jo želijo.